• 15 sierpnia, w naszej parafii i w całym kościele katolickim obchodziliśmy jedno z najstarszych i najważniejszych świąt maryjnych  - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji znane jest także jako święto Matki Bożej Zielnej. W naszej ludowej tradycji święto 15 sierpnia jest dziękczynieniem za zebrane plony. Tego dnia nasi parafianie przynieśli do kościoła wieńce dożynkowe, które są podziękowaniem za tegoroczne plony i prośbą do Pana Boga o jeszcze lepsze w przyszłym roku. Zaś trzymane na rękach bukiety złożone ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół mają zabezpieczać przed wieloma chorobami.

15 sierpnia obchodziliśmy także Święto Wojska Polskiego upamiętniając w ten sposób zwycięską Bitwę Warszawską 1920, która stoczona została w trakcie wojny polsko-bolszewickiej. To jedna z największych bitew w polskiej historii, która zakończyła się wygraną Polaków. Nazywana jest także "Cudem nad Wisłą".

• W piątek, 18 czerwca 2021 roku, na mszy św. o godz. 18:00, 33 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił bp. Leszek Leszkiewicz. Podczas uroczystości byliśmy świadkami sceny, która miała miejsce w wieczerniku - Ducha Świętego zstępującego  na młodego człowieka, który od tego momentu ma stać się dojrzałym chrześcijaninem.