INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022 R.

1. W poniedziałek, wtorek i środę po 6 Niedzieli Wielkanocnej modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Podczas dni krzyżowych, które będą połączone z procesjami błagalnymi:

- W poniedziałek (23.05.) o godz. 18.00 będziemy polecać mieszkańców Damienic. Po Mszy św. procesja wyruszy z kaplicy do odnowionego krzyża na ul. Św. Antoniego, który w tym dniu zostanie poświęcony.

- We wtorek (24.05.) o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji mieszkańców Stanisławic. Procesja do kapliczki przy szkole podstawowej.

- W środę (25.05.) o godz. 18.00 prosić będziemy w intencji mieszkańców Cikowic. Procesja błagalna wokół kościoła zakończona majówką przy kapliczce w ogrodzie plebańskim.

2. Za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje, zorganizowanej w tych dniach, można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę o urodzaje, chociaż jeden raz w ciągu tych trzech dni.

3. Majówki w kościele codziennie od poniedziałku do niedzieli o godz. 18.00, z wyjątkiem środy, kiedy będzie na zakończenie procesji o urodzaje.

4. Spotkanie Zespołu Synodalnego - w czwartek (26.05.) o godz. 19.00 na plebani. Członków Zespołu zapraszamy na majówkę i Mszę św. już na godz. 18.00.

5. Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego w piątek (27 maja) o godz. 18.00.

6. Spotkanie LSO i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00, zaś DSM i kandydatek w sobotę o godz. 10.00.

7. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za złożenie ofiary na potrzeby kościoła w wysokości 1500 zł, a samym dzieciom za ofiary dla dzieci w Afryce. Trzydzieści jeden dzieci przekazało na ten cel 1302,28 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W najbliższą sobotę o wykonanie prac w kościele prosimy rodziny: Holik, Jodłowski, Jodłowski, Sobas, Jodłowski, Łach. Do sprzątania i dekorowania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. zaprasza na drugą w tym roku zbiórkę makulatury na misje, która odbędzie się w sobotę 28 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00 -16.00.

10. Wójt Gminy Bochnia informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Bochnia w jej granicach administracyjnych. Wnioski do projektu planu należy składać do Urzędu Gminy Bochnia w terminie do dnia 20 czerwca 2022 r. Szczegółowe informacje odnoście składania wniosków do projektu planu są zawarte na obwieszczeniach Wójta Gminy Bochnia zamieszczonych na tablicach informacyjnych w poszczególnych sołectwach gminy Bochnia oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy Bochnia.