INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

19.05.2019 r. - 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy św. o godz. 7.00

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.0029 dzieci z klasy III ze Stanisławic i Damienic po raz pierwszy w pełni uczestniczyć będzie w Eucharystii. Od jutra tj. od poniedziałku do soboty, Dzieci I. Komunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień. Dzieci wraz z rodzicami i najbliższymi zapraszamy do kościoła na godz. 18.00. W Białym Tygodniu nie będzie Mszy św. w kaplicach.

Rocznica I. Komunii  św. dla dzieci z klasy IV - będzie w przyszłą niedzielę (26.05.) na Mszy św. o godz. 9.00.

Próba dla dzieci rocznicowych - w piątek (24.05.) po Mszy św. wieczornej.

Spowiedź dla dzieci, które przeżywać będą rocznice I. Komunii św. i ich rodziców codziennie przed „Majówką”.

Spotkania i zbiórki:

* Lektorzy, ministranci i kandydaci do LSO – sobota, godz. 9.00

* DSM i kandydatki – sobota, godz. 10.00

Dziękujemy Rodzicom Dzieci I. Komunijnych za dar ołtarza złożony przy okazji I. Komunii św. dla naszego kościoła parafialnego. Tym darem są dwie kapy w kolorze złotym i czerwonym oraz ornat czerwony z Duchem Świętym. Bóg zapłać.

Dziękujemy Rodzicom Dzieci I. Komunijnym, którzy sprzątali i dekorowali kościół na dzisiejszą uroczystość oraz rodzinom sprzątającym kaplice. W najbliższą sobotę o wykonanie prac w kościele prosimy Rodziców dzieci, które w przyszłą niedzielę będą przeżywać rocznice I. Komunii Świętej.

Wspólnota Strumienie Wody Żywej z Bochni zaprasza na otwarty wieczór modlitwy uwielbienia, który odbędzie się w Bochni w kościółku szkolnym 22.05 (tj. środa) o godz. 19.00. Konferencje „W mocy Bożego Ducha: mieszkanie Słowa” wygłosi ks. Artur Ważny.

Spotkanie Parafialnego Komitetu Synodalnego będzie w piątek 24.05. o godz. 19.00 na plebani. Tematem spotkania będzie „Parafia, rodziną rodzin”. Zapraszamy na spotkanie stałych członków Parafialnego Komitety Synodalnego oraz chętnych, którzy chcieliby włączyć się do dyskusji na w/w temat.

Zapowiedzi przedmałżeńskie... /po Mszy św. o godz. 9.00/.