INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

25.02.2024 R.

II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Komunikat bp Jan Piotrowskiego…

2. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście jest:

- w kaplicy: - w Stanisławicach we wtorek, a w Damienicach w czwartek o godz. 17.00

- w kościele: - w piątek o godz. 15.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, a o godz. 19.30 dla młodzieży i tych, którzy nie mogą być wcześniej;

- w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00;

- Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 16.30. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- Udział w nabożeństwach wielkopostnych jest wyrazem wiary, a zarazem wdzięczności Jezusowi, który oddał za mnie swoje życie na drzewie krzyża.

3. Baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas, wystawione są przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Ofiara za baranki i paschaliki w całej diecezji wynosi 8 zł.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej – dzisiaj (25.02.) o godz. 18.30.

5. Spotkanie dla dzieci z klasy 3 i ich rodziców - w środę (28.03.), o godz. 17.00.

6. Spotkanie młodzieży klas 8 w grupach - w czwartek 29.02. o godz. 19.00.

7. Spowiedź z racji I piątku:

- w kościele – w piątek podczas Godziny Świętej od 16.00 do 17.00.

- w kaplicach – w piątek - pół godziny przed Mszą św., czyli od 14.30.

8. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa - w I piątek marca:

- w kościele o godz. 6.30 i 17.00.

- w kaplicy w Damienicach i w Stanisławicach o godz. 15.00.

-Taca z I piątku przeznaczona jest na misje.

9. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy i zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP w I sobotę (02.03.) o godz. 6.30.

10. Wyjazd kapłanów do chorych – w sobotę od godz. 9.00.

11. Zmiana tajemnic różańcowych - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

12. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W sobotę na godz. 8.00 o wykonanie prac w kościele prosimy państwo: Kmiecik, Kwapień, Kałucka, Kasprzyk, Grząbel, Jawień. Do sprzątania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

13. Zapowiedzi przedślubne… (po mszy św. o godz. 9.00).

14. Miłość Chrystusa przynagla nas do modlitwy i zaangażowania misyjnego. Dzielmy się swą wiarą z innymi. Niech i ich udziałem stanie się radość, którą ofiarowuje nam Chrystus. Naszą solidarność z misjami będziemy mogli teraz wyrazić poprzez ofiary do puszek. Za dary serca składam serdeczne „Bóg zapłać”.

15. W tym tygodniu do wieczności odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jan Konieczny z Cikowic, lat 85. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Polećmy Miłosierdziu Bożemu jego nieśmiertelną duszę.