INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.10.2021 R.

1. Komunikat ks. Biskupa….

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, którego hasłem jest „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień aktywności misyjnej, poprzez którą powinniśmy odkryć prawdę, że im lepszą mamy relację z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą. W ciągu tego tygodnia w sposób szczególny na nabożeństwie różańcowym będziemy modlić się za tych wszystkich, którym na sercu leży troska o głoszenie Dobrej Nowiny tym, którzy jej jeszcze nie znają, albo znają słabo.

3. Składka z dzisiejszej niedzieli na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież oraz dorosłych. W sposób szczególny, zapraszamy tych, którzy bezpośrednio przygotowują się do sakramentów świętych.

5. Różaniec, codziennie o godz. 17.00. Po nim Msza święta.

6. Uroczystość Wszystkich Świętych w następny poniedziałek (01.11.) Aby jak najlepiej pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym i dobrze wykorzystać pierwsze 8 dni listopada (m. in. poprzez zyskiwanie odpustów zupełnych), skorzystajmy z okazji do spowiedzi świętej. Przez cały najbliższy tydzień, pół godziny przed różańcem, będzie okazja do spowiedzi św. zarówno w kościele jak i w kaplicach.

7. WYPOMIONKI ZA ZMARŁYCH składamy w zakrystii lub na tace. Bardzo prosimy, aby przy wypominkach rocznych wpisywać godzinę, o której mają być one czytane. Godzina 9.00 lub 11.00 ozn., że ok. 20 minut przed daną Mszą św. będziemy się modlić za zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach. Dusze zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane przy okazji wypisywanych wypominek.

8. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. Sprzątający przekazali 150 zł na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać. W sobotę na godz. 8.00, o posprzątanie kościoła prosimy rodziny: Świętek, Rak, Jarzyna, Siemdaj, Czapla, Michałowska. Przez listopad, a także przez grudzień (okres Rorat), bardzo prosimy, aby do dekoracji kościoła i kaplic użyć kwiatów doniczkowych – tj. chryzantemy.

9. PRZYPOMINAMY, że na cmentarzu DO KONTENERA NA ŚMIECI należy WRZUCAĆ TYLKO plastik, szkło, metal oraz sztuczne kwiaty. Trawę oraz uschłe kwiaty i wieńce można wyrzucić na brzeg poza ogrodzenie cmentarza od strony starej Raby (tam ulegną degradacji).