INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

13.10.2019 r. - 28 niedziela zwykła

Przeżywamy dziś w Kościele XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Ofiary składane do puszek przed kościołem i kaplicami przeznaczone są na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii niedzielą inwestycyjną. Ofiary składane w kopertach przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z renowacją ołtarza głównego. Bóg zapłać wszystkim rodzinom wspierającym tę inwestycję!

Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela - w poniedziałek (14.X.). Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy za wychowawców i nauczycieli tak żyjących, jak i zmarłych.

W piątek (18.X.) Święto patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza Ewangelisty.

W sobotę i niedzielę tj. 19 i 20. X. nasza parafia przezywać będzie WIZYTACJĘ KANONICZNĄ, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Program wizytacji w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do spotkania z Księdzem Biskupem w ramach poszczególnych Mszy św. zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Przypominamy, że:

* Spotkanie Księdza Biskupa z Radą Duszpasterską i Szafarzami Eucharystii, w sobotę (19.X.) o godz. 16.00 na plebani

* Oficjalne rozpoczęcie wizytacji w sobotę po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30. Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji całej parafii, na którą zapraszamy wszystkich tj. dzieci, młodzież oraz dorosłych parafian.

* W niedzielę (20.X) zapraszamy na godz. 7.00 – Róże różańcowe i Caritas parafialną, na 9.00 – młodzież oraz Grupę Apostolską i LSO, a na 11.00 – dzieci.

Światowy Dzień Misyjny w przyszła niedziela (20.X). Składka na misje.

Dziękuję rodzinom, które w sobotę sprzątały kościół oraz kaplice. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 o wykonanie prac w kościele prosimy rodziny: pp. Sproski, Szewczyk, Jędrzejek, Szewczyk, Kazimierczyk, Musiał, Solecki, Rajca, Górka, Tokarz, Haik, Mazurek. Do sprzątania i dekorowania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

Dziękuję za pomysł i bezinteresowne zrobienie metalowej konstrukcji kapliczki w ogrodzie plebańskim pp. Damianowi Strach, Antoniemu Imiołek, Marianowi Jodłowskiemu i Józefowi Dylowicz​​​​​​​. Ponadto dziękuję pp. Rafałowi Gondek i Bogumiłowi Cierniak za prace przy oświetleniu tej kapliczki. Bóg zapłać

Zbliża się Dzień Zaduszny. „WYPOMINKI” można składać w zakrystii. Na kartkach wypisujemy imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić  Miłosierdziu Bożemu podczas wspólnych modlitw i nabożeństw żałobnych w naszej parafii.

* Określenie „WYPOMINKI LISTOPADOWE” odnosi się do modlitwy różańcowej za zmarłych, która w naszym kościele odprawiana będzie w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (tj. do 08.11.) o godz. 17.00, a także wypominki przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 we wszystkie niedziele listopada.

* Określenie „WYPOMINKI ROCZNE” oznacza całoroczną modlitwę za zmarłych, która w naszym kościele jest odmawiana od pierwszej niedzieli grudnia przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00. Na kartkach Z WYPOMINKAMI ROCZNYMI wypisujemy wyłącznie osoby szczególnie bliskie, lub tych, którzy zmarli w ostatnim czasie.

* Zgodnie z tradycją, przy zamawianiu wypominek listopadowych czy rocznych, wierni składają dobrowolne ofiary.

W minionym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności śp. + Stanisława Andrzeja Skoczek (l. 69) pochodzącego z Cikowic, a mieszkającego w Krakowie. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu...