INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022 R.

1. Komunikat Ks. bp Andrzeja Jeża…

2. W czwartek (04.08.) przy naszym kościele zatrzymała się na postój 50 osobowa grupa pielgrzymów z dekanatu Bochnia-Zachód idących w ramach 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów w salce na plebani oraz w ogrodzie przy plebani, a także tym osobom, które upiekły dla nich pyszne placki. Pielgrzymi bardzo dziękują za wspaniałe przyjęcie i zobowiązali się w zamian, zanieść nasze intencje przed tron Pani Jasnogórskiej.

3. Nabożeństwo fatimskie - w sobotę (13.08). Msza św. z kazaniem o godz. 19.00, a po niej procesja różańcowa wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich czcicieli MB Fatimskiej, a także DSM oraz LSO.

4. W przyszłą niedzielę 14 sierpnia mieszkańcy Damienic zapraszają do kaplicy w Damienicach na Święto Patronalne ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, który patronuje tej kaplicy. Mszy św. w intencji mieszkańców w kaplicy w Damienicach o godz. 16.00.

5. Taca z przyszłej niedzieli /14.08/ przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Jest to równie niedziela inwestycyjna w naszej parafii. Ofiary składane w kopertach są przeznaczone na planowane prace remontowe przy kaplicy w Damienicach. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

6. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W tym tygodniu do sprzątanie kościoła prosimy rodziny: Skoupy, Solarz, Brożyński, Łach, Jawień, Marosz, Bienias, Bożyńska, Puścizna. Do sprzątania i dekorowania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie... /po Mszy św. o godz. 9.00/.