3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 R.

NIEDZIELA BIBLIJNA

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Niedzielę Biblijną. Niedziela ta rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który potrwa do 20 kwietnia. Biblia jest podstawowym źródłem naszej wiary, dlatego powinniśmy sięgać po nią jak najczęściej i to nie tylko z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego.

2. Msza św. dla dzieci dzisiaj o godz. 11.00.

3. Taca inwestycyjna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe przy kaplicy w Damienicach. Od 2 kwietnia trwały prace przy fundamentach, które w ostatni piątek zostały ukończone. W tym tygodniu, jeżeli pogoda pozwoli, planowane są prace murarskie przy ścianach. Bóg zapłać wszystkim, którzy mają swój wkład w remont kaplicy.

4. Relikwię bł. Rodziny Ulmów będą w kościele św. Pawła Ap. w Bochni od godz. 16.30 dzisiaj do jutra do godz. 14.00. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzenia kościoła św. Pawła w Bochni i pomodlenia się przed relikwiami błogosławionej Rodziny z Markowej. O godz. 10.00 będzie sprawowana przez ks. Proboszcz Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

5. SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:

- Krąg Biblijny zapraszamy – w poniedziałek na godz. 18.45.

- Młodzież klas 8 zapraszamy na spotkanie w grupach - w środę (17.04.) na godz. 19.00.

- LSO i kandydatów zapraszamy na spotkanie - w sobotę (20.04.) na godz. 9.00.

6. Światowy Dzień Modlitw o Powołania w przyszła niedzielę (21.04.) Składka jest przeznaczona na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać wszystkim, którzy poprzez modlitwę i ofiary materialne troszczą się zarówno o Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani, jak i naszą parafię.

7. Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W sobotę (20.04.) na godz. 8.00 o posprzątanie kościoła i terenu wokół niego prosimy rodziców i młodzież bierzmowaną. Do sprzątania i dekorowania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

8. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności śp. Józefę Mikołajczyk lat 65 ze Stanisławic i śp. Kazimierza Dybzę lat 71 z Cikowic. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu.