INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

24.03.2019 R. - III ndz. Wielkiego Postu

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie rachunków za ogrzewanie kościoła i kaplic. Bóg zapłać.

Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - w poniedziałek (25.03.). W tym dniu będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

* Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz modlitwa są położone na stoliku obok gazet. Osoby, które podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zostaną wpisane do parafialnej Księgi Adopcyjnej. Deklaracje można złożyć na tace podczas każdej Mszy św.

Msze św. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego:

* W kościele: o godz. 7.00 i 17.00

* W kaplicach: Damienice o godz. 9.00,  a Stanisławice o godz. 11.00

Taca z Uroczystości Zwiastowania Pańskiego przeznaczona jest na potrzeby  Caritas parafialnej.

Spotkanie parafialnego Komitetu Synodalnego – w czwartek 28.03. o godz. 19.00. Tematem będzie RODZINA A MEDIA MASOWE

* Nasza mentalność zdominowana jest przez myślenie medialne. Ludzie nie tylko myślą, tak jak chcą media, ale też – co istotne – głównie o tym, co im podsuwają media.

* Rodzice są medialnymi przewodnikami swych dzieci; powinni wiedzieć, co oglądają, co czytają, po jakich stronach internetowych serfują dzieci. To na rodzicach spoczywa główne zadanie edukacji medialnej dzieci oraz ich ochrony przed zagrożeniami, jakie mogą płynąć ze strony publikatorów.

* Zapraszamy chętne osoby, które chciały by się włączyć w omówienie tego tematu.

Spotkania Rady Duszpasterskiej w przyszła niedzielę (31.03.) o godz. 18.00.

Dziękujemy rodzinom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W sobotę na godz. 8.00 o wykonanie prac w kościele prosimy państwo: Skoczek, Kmiecik, Kasprzyk, Szczudło, Kwapień, Jawień.  Do sprzątania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

Wciąż poszukujemy odważnej osoby na funkcje kościelnego w naszej parafii. Ufamy, że nie trzeba będzie zatrudniać osoby spoza naszej parafii.

W przyszła sobotę (30.03.) młodzież ze SKC w Stanisławicach przeprowadzi zbiórkę darów na rzecz ubogich z naszej parafii, w ramach „Akcji Kilo” przy trzech sklepach na terenie Stanisławic: przy Delikatesach – ul. Senatorska, przy Malince – ul. Na Klasy i przy sklepie p. Tacik - ul. Bocheńska (Rębaczów).

W tym tygodniu do wieczności Bóg wezwał pochodzącą z Cikowic śp. Agnieszkę Krawczyk  (zd. Kaczmarczyk) L. 27. Jej pogrzeb odbył się w Niepołomicach. Polećmy  nieśmiertelne dusze śp. Agnieszki Miłosierdziu Bożemu...