INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II. NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022 R.

1. Zmiana tajemnic różańcowych - po Mszy św. o godz. 7.00.

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzi. Z tej racji po Mszach św. jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. - w czwartek (08.12.)

· Msze św. w kościele o godz. 6.30 i 17.00.

· W kaplicy w Damienicach i w Stanisławicach o godz. 15.00;

· Na Mszy św. o godz. 17.00 zostanie przyjętych 8 dziewczynek do DSM.

4. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.) zapraszamy do kościoła na tzw. „Godzinę łaski”. Od godz. 12.00 do 13.00 przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie dla siebie lub kogoś bliskiego możemy wyprosić potrzebne łaski.

5. Poświęcenie medalików dzieciom z klas 3 będzie 8 grudnia na Mszy św. o godz. 17.00.

6. Dzieci zapraszamy z lampionami do uczestnictwa w Roratach, które w tym tygodniu są:

· W kościele, wieczorem o godz. 17.00 - w poniedziałek, środę i piątek, a rano o godz. 6.30 - we wtorek i sobotę.

· W kaplicy w Stanisławicach we wtorek, o godz. 17.00.

7. Taca inwestycyjna z przyszłej niedzieli (11.12.) przeznaczona jest na spłacenie prac przy kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoimi ofiarami troszczą się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

8. Młodzież z Grupy Apostolskiej dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę organizuje kiermasz świąteczny, na którym można nabyć pięknie wykonane stroiki świąteczne. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy.

9. Dziękujemy osobom, które ostatnio sprzątały kościół oraz kaplice. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do prac w kościele państwo: Pietruszka, Pietruszka, Bednarz, Sarliński, Batko, Krupa. Do sprzątania kaplic prosimy rodziny zgodnie z tradycyjną kolejnością.

10. Pan Kościelny w tym tygodniu będzie roznosił opłatki mieszkańcom Stanisławic i Cikowic:

· W poniedziałek - od godz. 14.00 - ul. Słoneczna, Caritas, Niecała, Wyryta;

· We wtorek - od godz. 14.00 - ul. Sportowa, Spokojna, Bociana;

· W sobotę - od godz. 9.00 - ul. Długa, Ptasia, Krótka, Kwiatowa i do Raby;

· W niedzielę - od godz. 14.00 - ul. Kolejowa, Zastudnie, św. Rity.

Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które są naszą wdzięcznością za jego posługę w kościele.

11. Spotkanie Kręgu biblijnego - w poniedziałek o godz. 18.00.

12. Spotkanie LSO i nowych kandydatów do LSO - w sobotę o godz. 9.00, a DSM także w sobotę, o godz. 10.00.

13. Świece na wigilijny stół są wystawione przy ołtarzy NSPJ, a w przedsionku kościoła KOSZ, do którego można wkładać dary dla biednych rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać tym, którzy już złożyli taki dar, a innych zachęcamy do czynienia dobra na rzecz osób potrzebujących.

14. Do 11.12 DZIECI w ramach akcji Dzieci – Dzieciom mogą przynosić do kościoła słodycze, które zostaną przekazane dla dzieci z Ukrainy. Słodycze składamy przed ołtarzem.

15. Na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 11.00 - LSO, DSM, Grupę Apostolską, a także dzieci, których rodzice chcą przekazać prezenty za pośrednictwem tego świętego.