INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022 R.

1. Składka z niedzieli dzisiejszej i przyszłej przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary bezpośrednio na tace czy też przelewem na konto parafialne.

2. Zakończenie tygodnia modlitw o jedność chrześcijan w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – we wtorek 25 stycznia.

3. We wtorek przypada również 8 rocznica święceń biskupich, bp Stanisława Salaterskiego. Jego osobę polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali kościół i kaplice. Sprzątający przekazali 200 zł na ogrodzenie kościoła. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę (29.01.) na godz. 8.00, o wykonanie prac w kościele prosimy państwo: Rybka, Rydz, Rydz, Rydz, Wajda, Rydz.

5. Spotkanie duszpasterskie:

- Lektorów, ministrantów i kandydatów do LSO zapraszamy - w sobotę na godz. 9.00.

- DSM i kandydatki zapraszamy - w sobotę na godz. 10.30.

- Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę (30.01). Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 18.00., a następnie będą konsultację na plebani nad tematem „Być świadkiem Chrystusa w świecie mediów”.

6. Msze św. kolędowe dla mieszkańców Stanisławic:

- W poniedziałek - 24.01 z ulicy: Niepołomicka, Polna, Pszczela, Leśna

- W środę - 26.01 z ulicy: Bocheńska, Mostowa, Fabryczna

- W piątek - 28.01  z ulicy: Senatorska, Jasna, Brzozowa

- W sobotę - 29.01 z ulicy: Wyryta i Parafialna

- Na Msze św. kolędową przynosimy wodę do poświęcenia.

7. Szafarzy Eucharystii, członków Rady Duszpasterskiej i Caritas oraz Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy NA SPOTKANIE OPŁATKOWE I WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, które odbędzie się dzisiaj, 23 stycznia o godz. 18.00 na plebanii.

8. W tym tygodniu do wieczności Bóg wezwał śp. Marię Dylowicz lat 88 z Damienic i śp. Marię Borowy lat 81 z Cikowic. Ich nieśmiertelne dusze polećmy miłosierdziu Bożemu…