PARAFIA
CIKOWICE
pod wezwaniem
ŚW. ANTONIEGO
Podczas dzisiejszej niedzieli, nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego Padewskiego.
Podczas mszy świętych kazania głosił o. Jan Ćwikowski, dyrektor do spraw misji i rekolekcji OO. Redemptorystów w Gliwicach. O. Jan przybliżył postać św. Antoniego i jego działalności ewangelizacyjnej i podkreślił, że uroczystość odpustowa jest przede wszystkim dziękczynieniem. Zachęcił także do tego, abyśmy, tak jak ksiądz kończy jedną część kazania i przechodzi do drugiej - zamykali złe rozdziały w naszym życiu i przechodzili do kolejnych, tych z Bogiem.
Na mszy św. o godz. 11.00 nasz wikariusz ks. Mieczysław Smoleń i nasz rodak ks. Leszek Babraj świętowali Jubileusz 30-lecia kapłaństwa. Po mszy św. odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła.
O godzinie 18:00 przeżyliśmy także Nabożenstwo Fatimskie. Po Mszy Świętej odbyła się procesja różańcowa wokół kościoła.